Tenisový kurt je obdĺžnikový s dĺžkou 23,77 metra, šírkou 8,23 metra pre dvojhru a 10,97 metra pre štvorhru.

tenisový hrací stroj

Rozvoj tenisu v Číne

Asi v roku 1885 bol tenis predstavený v Číne a začal sa s ním iba medzi zahraničnými misionármi a obchodníkmi vo veľkých mestách ako Peking, Šanghaj, Guangzhou a Hong Kong, ako aj v niektorých misijných školách.

V roku 1898 sa na St. John's College v Šanghaji konal Steinhouse Cup, čo bola najskoršia školská súťaž v Číne.

V roku 1906 začali Beijing Huiwen School, Tongzhou Concord College, Tsinghua University, Shanghai St. John's University, Nanyang College, Lujiang University a niektoré školy v Nanjing, Guangzhou a Hong Kong organizovať medziškolské tenisové turnaje, ktoré podporovali rozvoj tenisu v Číne.

V roku 1910 bol tenis uvedený ako oficiálna udalosť prvých národných hier starej Číny a zúčastnili sa na ňom iba muži.Tenisové podujatia boli pripravené na nasledujúcich národných hrách.

V roku 1924 sa Qiu Feihai z Číny zúčastnila 44. tenisových majstrovstiev Wimbledonu a postúpila do druhého kola.Je to prvýkrát, čo sa Číňania zúčastnili na tenisových majstrovstvách Wimbledonu.

V roku 1938 sa Číňan Xu Chengji zúčastnil na 58. tenisovom turnaji Wimbledon ako 8. nasadený a v mužskej dvojhre nastúpil do štvrtého kola.Ide o najlepší výsledok, aký kedy Čína dosiahla v histórii wimbledonského tenisového šampionátu.Okrem toho vyhral dvakrát majstrovský titul vo dvojhre na British Hard Court Championships v rokoch 1938 a 1939.

tréningový tenisový prístroj

Po vzniku Čínskej ľudovej republiky sa tenis postupne rozvíjal s nízkym východiskovým bodom, zlými základmi a málo interakciami.V roku 1953 sa v Tianjine po prvý raz konali štyri loptové hry vrátane tenisu (basketbal, volejbal, sieť a bedminton).

V roku 1956 sa konali národné majstrovstvá v tenise.Neskôr sa pravidelne konala Národná tenisová liga a bol zavedený postupový systém.Pravidelne sa tu konali aj národné tenisové súťaže, národné majstrovstvá v tenise na tvrdom povrchu a národné súťaže mládeže v tenise.V posledných rokoch spustila turné., Tenisový turnaj seniorov, tenisový turnaj vysokých škôl, tenisový turnaj juniorov.Tieto súťaže zohrali pozitívnu úlohu pri podpore zlepšovania tenisových zručností.V prvých dňoch Novej Číny bola celá ekonomika pripravená pripraviť sa na novú.V tom čase šport ešte nebol popularizovaný, ale občas sa organizovali nejaké súťaže.Aj keď to malo určitý propagačný efekt, vývoj bol stále veľmi pomalý.

Po kultúrnej revolúcii do roku 2004 bola táto etapa etapou popularizácie a rozvoja tenisovej kultúry.V roku 1980 sa Čína formálne pripojila k Medzinárodnej tenisovej federácii, čo znamená, že tenis mojej krajiny vstúpil do nového obdobia rozvoja.Počas tohto obdobia sa v mojej krajine objavilo niekoľko vynikajúcich tenistov.V roku 2004 vyhrali Sun Tiantian a Li Ting majstrovstvá v ženskej štvorhre na olympijských hrách v Aténach.V roku 2006 vyhrali Zheng Jie a Yan Zi ženský šampionát vo štvorhre na Australian Open a vo Wimbledone a obsadili tretie miesto vo svete štvorhry.Charakteristiky tenisovej kultúry sa odrážajú najmä v: celková úroveň tenisových športov v mojej krajine sa zlepšuje a objavuje sa veľké množstvo vynikajúcich športovcov, časté výmeny s inými krajinami, tenisová kultúra sa rozvíja.

zariadenie na hranie tenisu

Vlastnosti tenisu

1. Jedinečný spôsob podávania

Tenisové pravidlá stanovujú, že dve strany zúčastnené na športe budú podávať v jednom kole až do konca kola.Toto kolo sa nazýva kolo podávania.Pri každom podaní sú dve príležitosti, teda jedno nevyužité podanie a dve ďalšie.Možnosť podávať výrazne zvyšuje silu podania.Z tohto dôvodu môže mať podávajúca strana vždy určitú výhodu vo vyrovnanej hre medzi oboma stranami.

2. Rôzne metódy bodovania

V desaťdňovom zápase tenisu sa používa metóda bodovania 15, 20, 40 a každá hra využíva 6 hier.Bodovací systém s 15-bodovými jednotkami sa začal už v stredoveku.Podľa predpisov astronomického sextantu je kruh rozdelený na šesť rovnakých častí.Každá porcia je stupeň Ba, každý stupeň má 60 minút a každá minúta má 60 sekúnd.Na druhej strane, 4 desať 12 sekúnd je 1 minúta, 4 IS sú rozdelené na 1 stupeň, 4 15 stupňov je 1 porcia, takže sa navrhuje 4 15 stupňov Ako konštanta sa 1 bod prideľuje 15 bodom, od 4 bodov po Na servírovanie 1 diel sa podáva 1 diel a neskôr sa pomer ušného kotúča zmení na 6 dielov, čím sa stáva „okrúhly“, ktorý je náhodou kompletnou sadou.Kruh.Takže neskôr bol 1 bod zaznamenaný ako 15, 2 body boli zaznamenané ako 30 a 3 body boli zaznamenané ako 40 (označenie bolo vynechané).Keď obe strany dosiahli 40 bodov, považovalo sa to za rovnaké (dcoce), čo znamená, že na víťazstvo musí byť čistý.To znamená 2 body.

3. Dlhý čas súťaže a vysoká intenzita

Oficiálny tenisový zápas sú tri víťazstvá v piatich setoch pre mužov a dve víťazstvá pre ženy v troch setoch.Celkový čas zápasu je 3-5 hodín.Najdlhší čas zápasu v histórii je viac ako 6 hodín, pretože čas zápasu je príliš dlhý a príliš neskoro.Nie je nezvyčajné, aby sa hra v ten istý deň prerušila a pokračovala nasledujúci deň.Vyrovnaný zápas si vzhľadom na dlhý čas hry vyžaduje vysokú fyzickú silu pre športovcov oboch strán.Hustota ľudských nepriateľov na tenisových kurtoch je najmenšia spomedzi všetkých športových súťaží v sieti.Z tohto dôvodu niektorí ľudia odohrali veľmi intenzívny tenisový zápas.Bežecká vzdialenosť mužov je takmer 6000 metrov a žien.5000 metrov, počet záberov dosiahol tisíce.

4. Vysoké požiadavky na psychologickú kvalitu

V tenise môžu tréneri poskytovať koučing mimo kurtu počas súťaží družstiev.Tréneri nesmú viesť v inom čase.Nie sú povolené žiadne gestá.Celá hra je obklopená jednotlivcami a bojuje sa nezávisle.Neexistuje žiadna dobrá psychologická kvalita.Je nemožné vyhrať hru.