Nová tenisová hviezda – 18-ročný Alcaraz vyhral a zapísal sa do histórie!

Svedok histórie!

V skorých ranných hodinách 4. apríla pekinského času vypukol 18-ročný Alcalás, keď v prvom sete zaostal 1:4, vyhral 9 z nasledujúcich 10 zmien, porazil Rudea 7:5, 6:4, a vyhral prvý zápas sezóny.Druhá koruna, tretia koruna kariéry.Pre Alcaraza je to prvý titul Masters v kariére a tretí najmladší šampión Masters v histórii.Alcaraz zároveň prekonal Djokovičov rekord a stal sa najmladším šampiónom v histórii hier v Miami!
tenis - 1

Od novej sezóny Alcaraz prehral iba dva zápasy na Australian Open a Indy Masters, keď prehral s druhým Berrettinim a Nadalom, jedným z veľkej trojky.Vo zvyšku zápasov Alcaraz porazil Tsitsipasa, Berrettiniho, Aguta, Norrieho, Monfilsa, Hulkača, Schwarzmana, Fogniniho, Kezmanoviča a tak ďalej.Niet divu, že Nadal povedal: „Alcaraz je už teraz jedným z top hráčov, je veľmi všestranný, má veľmi agresívny útok a pevnú obranu.Neprekvapuje ma, že robí niečo ďalšie.„Nadalove poznámky zazneli pred dvoma týždňami po trojsetovej bitke medzi Nadalom a Alcalásom.V tomto zápase Alcalás spôsobil Nadalovi veľa problémov, pričom v kľúčových bodoch mal iba jeden bod.Malé výkyvy práve prehrali hru.Hoci mu na Indy Masters ušlo finále, Alcaraz aj tak vytvoril najlepší rekord svojej kariéry na Masters.

tenis - 2

Po príchode na Miami Masters pokračoval Alcalás v divokej jazde.Alcalás porazil Vsoviča, Čiliča, Tsitsipasa, Kezmanoviča a Hulkacha a prvýkrát vstúpil do finále Masters.Vo finále proti Ruddovi, ktorý tiež nastúpil do finále Masters po prvý raz, dokonca s takým veľkým srdcom ako Alcaraz, bol nevyhnutne trochu nervózny a v prvom sete zaostával 1:5.Alcaraz, ktorý sa postupne prispôsobil atmosfére finále, začal kontrovať a vyrovnal skóre už tri po sebe idúce zápasy.V závere setu Alcaraz zlomil opasok a prvý set vyhral s náskokom 7:5.V druhom sete si Alcaras na začiatku stretnutia vytvoril výhodu brejku a spečatil víťazstvo 6:4.2:0, keď Alcaraz zaostával 1:4, vyhral 9 z nasledujúcich 10 zápasov a porazil Rudeho.18-ročný Alcaraz prekonal Djokovičov rekord vo víťazstve na Miami Masters vo veku 19 rokov a stal sa najmladším šampiónom turnaja v Miami!

tenis - 3

V momente zisku majstrovského titulu sa Alcaraz a tréner Ferrero, ktorý práve riešil pohreb svojho otca, dlho objímali, aby oslávili víťazstvo.Od minuloročného štvrťfinále US Open po prvý šampionát Masters dosiahol Alcaraz takýto úspech len za pol roka a stal sa najočakávanejšou generáciou po 00. rokoch v mužskom tenise.Alcaraz si týmto prvenstvom stanovil na kariérne maximum 11. miesto, len krôčik od prvého vstupu do prvej desiatky.

tenis - 4

Tentoraz vyhralo Miami šampionát, čím sa Alcalás stal tretím najmladším hráčom, ktorý vyhral šampionát Masters, spolu so Zhang Depei a Nadalom.Alcalás bol z toho taký nadšený, že sa začal zameriavať na väčšie ciele: „Neexistujú slová, ktoré by opísali, ako sa momentálne cítim, ale vyhrať svoj prvý titul Masters v Miami je také výnimočné.Som veľmi spokojný s týmto víťazstvom, I Cieľom tohto roku bolo vyhrať 500, a to sa mi podarilo.Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je vyhrať tento Masters.Dúfajme, že hlavné budú ďalšie."

Ak sa chcete stať profesionálnejším tenistom ako Alcalas, môžete skúsiť siboasitenisový tréningový strelecký stroj,stroj na cvičenie tenisových loptičiekby vám najlepšie pomohli pri vašom tenisovom tréningu.

Čas odoslania: 15. apríla 2022